Okolo Žiarskej doliny, 10.7.2010

Bolo už načase ukázať Peťke Roháče aj v lete bez snehu. A tak volíme hrebeňovku okolo Žiarskej doliny s prechodom cez Roháče.

Ráno sa nám nechce vstávať, ale je krásne, tak to musíme využiť. O 6.20 sme na parkovisku, aby sme sa vyhli parkovnému. Do večera je času až až, tak ideme pomalšie ako zvyčajne. Najhoršie je dostať sa na Baranec, ale potom ... to už je nádhera. Pekné počasie, viditeľnosť dobrá a k tomu aj Peťka po prvýkrát vidí svište. Postupne prechádzame cez Baranec, Smrek, Plačlivé na Tri kopy – konkrétne Prvú kopu, kde začínajú reťaze. Ľudia sa trápia a pritom o meter vedľa sa dá ísť pekne aj bez reťazí. Aspoň máme možnosť na obiehanie. Po Druhej a Tretej kope nasleduje Hrubá kopa kde dávame dlhšiu pauzu, vyzúvame topánky a niečo zjeme. Pred nami cez dolinu je Baranec a cez kotol je Príslop a Baníkov, a tak sa kocháme a kocháme.

Ostávajú nám už iba 2 stúpania, a to práve na Baníkov a Príslop a pár úsekov s reťazami a potom už iba dole cez Jalovecké sedlo na Žiarsku chatu. Dávame si kofolu a so susedkami na terase sa dohodneme, že ideme na kolobežky (od 4 ľudí a viac je zľava). Takže máme pred sebou 5,5 km zjazdu na malých kolieskach. Pekná natriasačka.

Na parkovisku sme o 17,30 a chlapík je stále tu. Čakáme do šiestej, zjeme posledné jedlo a rozhodneme sa risknúť. Peťka sa ho šla opýtať na autobus a ja medzitým opúšťam parkovisko a naberám ju o niečo nižšie. Papa.

Viacej ani netreba opisovať, stačí kuknúť foto.

Dušan

Komentáre

to sme aj my s majkou pred

to sme aj my s majkou pred par rokmi boli. len sme si to dali na dva dni a prespali v ziarskom sedle. dobre, ze ste tomu smejdovi nic za parkovne nezaplatili. s tym parkovnym je to riadne svinstvo. clovek este len vystupi z auta a uz ta idu obrat o peniaze. a vsade inde zakaz zastavenia. keby sa neposrali! normalne ma to stve. v taliansku, nikde nic neplatis, prespis hocikde pri aute, nikomu to nevadi, kazdy sa usmieva, kazdy ta pozdravi... tak to ma byt!! to len tu na tom slovensku je kazdy taky nenazrany a zo dna na den chce kazdy zbohatnut.