Malá Fatra - wellness (full inclusive)

Tak toto tu už dlho nebolo. Akcia na ktorú sa nezabúda, začala v sobotu 14. marca o 04:00 hod. nástupom do dvoch áut pred Billou, do ktorých sme naložili ruksaky, skialpy a seba, t.j. Sašo, Kamzik, Paportna, Jonsak, Jurij-Roman a ja Luigi.

Cestou sme nalodili v L.M. ešte asimilovaného Duška a po hranolka party na salaši Dechtáre sme oproti plánu síce s dvojhodinovým oneskorením, ale zato sýty a napojení vystúpili v cieli - Terchová, Diery. Na oblohe bľacha, šnih jak pena na hoľeňe. No a plán jak lusk. Trasa Terchová - Dolné Diery - Horné Diery - sedlo Medzirozsudce - Rozsutec - Stoh - Poludňový Grúň a prvá noc na chate Pod Chlebom u priateľa - chatára Peťa. Lenže ... Plánovať je od slova plano a keďže bol čas, kedy eľeňe skracujú svoje trofeje, my sme sa rozhodli hľadať “ZHODY” pod Poludňovými skalami.

Prekrásny prechod cez vodopády Diery sme pohodovo sfúkli a potom makačka akú nezažil ani cliffhanger Stallone. “Traverz” s batohmi v čerstvom snehu cez lúky, hore lesom a cez potoky nás stal pollitrovku rumu. No zhody sme nenašli a tak sme sa rozhodli pre adrenalínový horský zjazd po chodníku do Štefanovskej reštiky. Papkaníčko a pitíčko nás posilnili pred nočným výstupom na Chleb.

Zjazdovka bola vyratrakovaná a tak sme dve hodiny postupovali jasnou nocou s istotou, ktorá trošku ustúpila na vrchole. Len malinké svetla čeloviek zblúdilých skialpinistov dali tušiť, že kdesi v okolí sa musí nachádzať vytúžená Chata pod Chlebom. Ale presne to zistil Jurij Roman na čísle 13 800. Následnú nočnú jazdu po zľadovatelej škrupine zmakol aj Paportna bez čelovky a tak sme okolo deviatej vstúpili do Chaty.

Od rána tam prebiehal súboj skialpinistických titanov a tak po vstupe sme narazili už iba na bezduché tela sotva sa pohybujúcich pretekárov. No náš chatár Peťo - Timko sa o nás postaral ako o bábätká. Ubytko a pohostenie na úrovni “full inclusive” Pod Chlebom. Už chýbal len wellness - výrivky, vane a masáže, ktoré Jurija Romana mátorili od rána. No keďže bola noc, zažal čelovkový reflektor a pokojne spinkal, ako aj všetci, poctivo vymakaní cez deň.

Ráno, po krátkych raňajkách a malom občerstvení boli takmer všetci pripravení vystúpiť na zahmlený vrchol Chleb. Aj Jurij v rifliach, ktoré vy vyniesol z domu, sa prezliekol. No rozhodol sa navštíviť wellness v Bobatách a tak sa pustil sám dole. My, nekonečne skúsení a trpezliví sme makali hrebeňom od Chlebu na Hromové, Steny a Poludňový Grúň, kde asi mali zraz všetci priaznivci zahmlených hrebeňov. Obavy zo zľadovatelej cesty dole ustúpili po paru metroch dole. Kopy mäkkého snehu perfektne vyhovovali aj Sašovi a Paportnovi. Aj by sme videli na videu, ale Jonsak profesionánle brizgol vločky Duškovi na objektív a tak môžme vidieť len to, čo ostalo.

V ten deň sme si zlyžovali v super snehu i na super zjazdovke - spojnici medzi Grúňom a Pasekami, kde lanovka jazdila bez obsluhy. Len škoda, že sme potrebovali zachytiť Jurija pred nástupom na wellness Boboty a tak sme makali dole, kde nás už čakali v reštike v Terchovej pekné riťky servírky Janky, drobné pohostenie a naše dve autíčka, ktorými sme o desiatej v noci dorazili domov, do pochmúrneho Humenného.

Nuž a ako bolo? Nóóó, tromi slovami Malá Fatra - full inclusive.

Video, viac na http://outdoorhumenne.webgarden.cz/videogaleria-4


Pred hotelom Diery


Diery


Diery 2


Diery 3


Diery 4


Diery 5


Lúky pod Podžiarom


Pred Štefanovou


Štefanová


Chleb


Asi Hromové alebo Steny


Hľadanie zhodov


Hľadanie zhodov 2


Chata pod Chlebom


Hrebeňom Malej Fatry


Na Poludňovom grúni


Návrat do dažďa

Komentáre

Trochu humoru

Narazil som na jeden úsmevný článok o tom, čo všetko niekedy horolezci musia riešiť:)

http://www.kalimera.cz/o_cem_horolezci_nepisi.html

Chatári

Timko robí na Chate pod Chlebom? Ideálne by bolo, keby sme na každej chate mali nejakého nášho človeka:)

No JO. A na Kamennej chate

No JO. A na Kamennej chate robí zas naša Peťa :-)

Malá Fatra - wellness (full inclusive)

Pekný článok :D Museli ste sa tam riadne aj vypotiť ale aj vyblázniť :D

Vypotiť a vyblázniť ! PRESNE

Vypotiť a vyblázniť ! PRESNE povedané :-)