Jarná lyžovačka v Žiarskej

Niet asi krajšia lyžovačka ako v jari na bezpečnom snehu a keďže tento rok bol “štidry na šnich” tak sme sa dohodli aspoň pre jednodňovú akciu v Žiarskej doline - v takmer obývačke Duška.

Skoro ráno sme vyrazili nielen preto, aby nás nevideli občania - gaučaci, že či nám šibe - v lete na lyžiach, ale aj kvôli vzdialenosti Humenne - L. Mikukáš. Pred vstupom do Žiarkej to už nebolo také trápne, ale o to horšie, že napriek Iľkovej predpovedi o hnusnom počasí na nás pálili celú cestu slniečko. Normálne sme sa museli ísť schladiť na Žiarsku chatu nejakým tým svišťom :-) A takto povzbudení sme sa rozbehli jak hadi, až sme minuli odbočku do doliny. Proste - kondička nepustila ísť pomalšie. Abo svišti? Ale našťastie Peťa nás ustrihla a ponavigovala. Krátke, ale strmšie stúpanie v nás prebudilo “chrtí syndróm” a po krátkej chíli sme konečne obuli skialpy a našľapli do lyží. To dašto baječnééééééé... Slnko a sneh. Aj keď nie dlho na nás svietilo, predsa sme sa tešili. A aby sme sa nespáli a aj trošku občestvili, tak nás na vrchole Hrubej kopy pokropil dáždik. Bolo kráááásne sledovať ako sa dažďové mraky krútia navôkol. Sneh bol ťažký a ak niekto nevedel ako mu to bude kĺzať dole, tak sme sa rozdelili a po pivečku zlyžovali kopec z oboch strán. Tu by som rád spomenul, že Peťa, Duško a Majky šli dole zľava a Bobrík Vlado, Tomáš, ja a “Kubo na snowboarde” sme sa rozhodli pre pravú stranu. Ešte som nevidel snowboardovať voľne, ale vďaka Kubovi som si ten pohšad vychutnal. Zopár prvých padov v ťažkom snehu je samozrejme veľmi užitočné. No veď akýže už len už môže byť sneh 6. mája. Vám poviem, že kráááááásna až natoľko, že sme si vyšľapli z doliny aj na Smutné sedlo. Po Vladovej otázke “To jake tak tote krepoviny vaľevo?” nám Duško spravil rekognoskaciu terenu a vysvetlil názvy krepovin - rozumej názvy okolitých vrcholov :-)
No a potom nám už Oskarek svietil na zjazdík doooooole.Nemám slov, jaká šumná a celkom dlhá lyžovačka. To sa muselo osláviť a navyše sa Tomášovi narodilo počas lyžovačky krsniatko. Teda jeho sestre :-) To ani sa nedá opísať, aký krásny môže byť jeden deň. To najlepšie kuknuť video a ešte lepšie prísť a zažiť. DIKES VŠETKÝM ........ heeej, aj Iľkovi :-)

.... Je ešte len, že to sme si mysleli, že je to fakt posledná lyžovačka v tejto sezóne. Ale nebola ..... šak ešte o tom dačo napíšem v budúcom článočku.

Pa páááááááááááááá

Jozef-Luigi