Skalné lezenie

Články týkajúce sa lezenia na skalách.

Dreveník 14.5. 2017

obr.

Konečne sa mi podarilo tohto roku presvedčiť zopár ľudí k výjazdu za lezením.
Niéé robim si srandu. Mňa, dokopali k tomuto výjazdu! Zo začiatku ma chytili na Zámutov, veď to nieje ďaleko a keď sa mi nebude chcieť liezť aspoň by som mal turistiku, ale ráno sa z toho vykľul Dreveník. Je tam pekne, no podstatne ďalej a na môj vkus veľa lezcov.

Zamutov 7.6.2015

obr.

Týždeň po prvom lezení pod šírim nebom v sezóne a náš klub sa vydáva na druhé kolo.

Drevenik 31.5.2015

obr.

Prvý krát v tomto roku sa nášmu klubu podarilo zorganizovať výjazd k skalkám.

Paklenica 2014

obr.

Keď som pozeral na našu webovu stránku a videl som posledný príspevok ešte od leta, hovorím si, že to nie je až také zlé. Tie tri, či štyri mesiace bez nejakého článku sa dajú ospravedlniť.
Áno, dali by sa! Keby sedeli aspoň roky.
Tie však už boli dávno po záručnej dobe a tak premáham svoju lenivosť a hľadám v pamäti niečo, čo by stálo za to spomenúť. Pamäťou, je konkrétne harddisk môjho počítača a jeho zložka fotiek, v ktorej sa vždy niečo nájde.
Pravdou je, že výber medzi klubovými akciami nebol taký bohatý ako po minulé roky a do úvahy prišli iba dve možnosti a to bol januárový výstup na Pyšný štít a júlový lezecký týždeň v Paklenici.
Na týždeň v Chorvátsku mám viac spomienok ako na jeden deň v tatrách, tak sa prikláňam k opísaniu druhej možnosti.

Hvar 8.-16.6.2013 - denník

obr. Chceme ísť liezť na Hvar, pridáš sa? To bola otázka, na ktorú sa nedalo odpovedať nie. Veľmi som sa potešil. Na Hvare som ešte nebol a počul som, že je tam prekrásne. V utorok, pár dní pred odjazdom, som prišiel do Košíc aby sme prediskutovali posledné maličkosti. Ako som sa doma balil napadlo ma, budem si písať denníček, aby som potom s článkom nemal problém.

Rakúsko - Dachstein 13.-21.7. 2012

obr. Znova pár fotiek, tento krát z klubovej akcie v upršanom Rakúsku. Čo napísať, namiesto krásneho lezenia v okolí chaty Adamek sme len oddychovali po ťažšom výstupe v daždi na chatu a robili krátke vychádzky pred dvere či sa počasie umúdrilo. Nie ... na lezenie katastrofa, tak sme využili aspoň krátku dieru na výstup na Hoher Dachstein, 2995 m. Na tretí deň sme zliezli z chaty k autu pri jazere Vorderer Gosausee a prešli krátku feratu priamo nad hladinou jazera.

Chorvátsko – Paklenica 2011

obr. 15. ~ 24.7.2011

"Vlado", zahučal som do vysielačky 15 minút pred plánovaným odchodom.
"h?", ozvalo sa z druhej strany,
"Nejdeme už? Ja ti mám cestovnú horúčku, alebo čo."

Zádielska dolina 3.9.2011

obr. Ani sme nečakali, že sa do Zádielu tento rok dostaneme. Poniektorí, čo neboli, sú určite sklamaní, ale plánovanie bolo rýchle a ďalšie auto už nebolo.

Turniská 27.~29.8.2011

obr.Posledný augustový víkend nám vyšla dvojdňová (troj) akcia na Turniskách s lezením, turistikou aj s opekaním so všetkým, čo k tomu patrí.

Zamutov 4.~5.6.2011

obr. Snáď sa už podarí vypadnúť na víkendovku ... Dušanove slová, ktoré sa z väčšej časti podarilo uskutočniť. Nebolo ľahké poskladať víkendový program, ktorý by vyhovoval všetkým.

Syndikovať obsah