Niečo o nás


Kontakt

Kontaktné osoby:

Angela Kuzmová
tel.: 0905 462 052
web: http://lezenie.he.sk
facebook: https://www.facebook.com/LezenieHE
IČO: 42082722
Bankové spojenie:
Dexia banka, pobočka Humenné
Číslo účtu: 893 066 2031 / 5600

Poslaním združenia
je podporovať a prakticky umožňovať deťom, mladým ľuďom a svojim členom realizáciu rozličných foriem lezeckých aktivít.

Lezecký klub Humenné je členom Slovenského horolezeckého spolku JAMES Slovensko.


O nás

„Čím čežši, tým ľepši.“
„Neexistujú nemožné sny, len obmedzené predstavy toho, čo je možné.“

Lezecký klub Humenné má začiatky v roku 1995, kedy sme v Humennom založili oddiel Slovenského skautingu. Našou obľúbenou činnosťou boli túry v blízkom okolí. Členovia odrastali a náročnosť stúpala. Už nám nestačila Holá Hora za Kudlovcami ani Sninský Kameň, či Vihorlat.

Túžili sme po náročnejších výšinách a stúpali sme na končiare a sedlá Malej Fatry, Nízkych i Vysokých Tatier, stúpali po rebríkoch Slovenského Raja.

Stúpajúca náročnosť vymedzovala okruh spriaznených duší nielen čo sa týka fyzickej kondície, ale aj a hlavne financií. S nádejou oslovenia sponzorov sme v roku 2006 založili klub RajNoha, a začali v roku 2006 prenikať aj medzi končiare Álp a v roku 2007 sme si pozreli svet z vrcholu kaukazského Elbrusu.

Uzreli sme veľa krás, spoznali veľa krásnych ľudí a zažili krásne príbehy, ktoré menia život na krásny. A hlavne pochopili, že život nie je len o „Braní“ ale aj „Dávaní“. Dosť sme toho Životu vzali a teraz chceme aj dávať.

V októbri v roku 2007 sme zmajstrovali malú boldrovku s cieľom pripraviť deti a mládež pre návštevu krásnych kútov zeme. „Ta popač, jak ten Chrobak ľeže. Podzme na preteky do Košicoch a uvidzime co daľej“. Po Košiciach sme súťažili v slovenskom pohári mládeže v B. Bystrici, Bardejove i Zlatých Moravciach. A k Marošovi a Megimu sa pridali sa aj Dandy s Gejou, malý Peťko... A naša malá bouldrovka bola zrazu primalá. Koncom roka mesto Humenné dalo do prevádzky letnú športovú halu, v ktorej pribudla aj 11m vysoká lezecká stena pre športové lezenie. A tak dnes trénujeme a zúčastňujeme sa súťaží a tešíme sa na ďalších mladých odchovancov Lezeckého klubu Humenné.

Výbor LK Humenné:

? - predseda LK - momentálne nikto
Geja
Endži - štatutárka a Inštruktorka skalného lezenia a hospodárka
Maroš
Maroš,Chrobák - Cvičiteľ a Tréner

Členovia:

Peťka
Peťka - Inštruktorka skalného lezenia
Dendy
Dendy
Jožo
Jakub "Francesko"
Jožuch
Jožo "Jožuch"
Vlado
Vlado "Bobor"
Monika
Monika
Sylvika
Sylvika
Peťo
Peťo
Tóno
Tóno
Juraj
Juraj
Majo
Majo

Čestní členovia:

Alek admin
Alek "admin"
Maťo
Maťo
Majo, Maja, Borisko
Majo, Maja a Borisko

Mimo lezenia na športovej stene, ktoré je našou hlavnou športovou disciplínou, sa venujeme aj lezeniu na prírodných stenách a pohybu vo vysokohorskom teréne. Je to však časovo a finančne náročné a tejto disciplíne sa venujeme nepravidelne a často sa spájame s priateľmi v iných mestách.