Lezenie na Zamutove a Vinnom, 28. a 29.5.2011, 1. časť

obr. Druhý pokus o víkendové lezenie s prespaním niekde vonku bol tiež zmarený predpoveďou počasia. Našťastie nevyšla až tak presne a mohli sme si vychutnať skvelý deň na Zámutove so všetkým čo k tomu patrí.

Dve autá obsadené po troch lezuchtivých sme zaparkovali pri otočke autobusu a pred zabuchnutím kufra tam ešte hádžeme vyprázdnené fľaše Staroprameňa. Riadne naložení sa potíme do kopca a poháňa nás myšlienka na druhé kolo, aj keď fľašového, ale piva. Mokré tričká zavesíme na stromčeky okolo nášho tábora pri ohnisku a mať rezervné spodné prádlo, tak ho prilepíme na skalu (to prepotené) a prezlečieme sa kompletne.

Príprava na lezenie je rýchla a tak nám nič nebráni pustiť sa do „práce“. Najprv ľahšie. S Peťkou sa rozliezame v Placke a v Britve. Spomínam to len preto, že posledné istenie v Britve – zlaňák je uvoľnený, takže pozor!!! Zlanili sme okolo stromu. Ďalšia dvojica, Vlado s Jožkom, lezú napravo od nás, v cestách okolo Botanickej a po nich sa presunuli za strom, ako napr. Pozor strom a podobne. Maroš s Tónom boli naľavo a po dvoch cestách prešli na ťažšie cesty pri ohnisku.

Okolo druhej je čas na opekanie. Ohník horí už dlhšie, na zapaľovanie cigariet, a stačí len trochu priložiť a môžeme obracať klobásky a špekačky. Nádhera, mňam jedlo s výhľadom na skalu v polohe ležmo, na ktorej sa predvádza Maroš s jeho OS : -). Po obede sa presúvame znova na skalu do zvislej polohy.

O piatej nás zastihuje to, čo predpovedali na jednu. Rýchlo sa zbalíme a utekáme dole. Zo začiatku hrmí v diaľke, ale búrka sa blíži a lejak nás zastihne naplno dole na lesnej ceste. K autu máme 15 mokrých minút. Vďaka extrémne výkonným stieračom vidím veľké prd a zo stále sa zvyšujúcou intenzitou dažďa ideme štyridsiatkou do Čaklova, kde ma predbehne Jožko, aby som sa orientoval aspoň podľa červených svetiel.
Záver dňa je v teple a suchu bytu pri slivovičke a pelendrekovičke.

Dušan

obr
Prepotení konečne pod skalami

obr
Pekná Placka na rozlez

obr
Tóno v Hrbáčovi

obr
Peťka nalieza do Britvy

obr
Jožko pozorne istí

obr
Vlado v ceste Pozor strom, nad previštekom

obr
Dušan v Hrbáčovi a Tóno doliezol Zlatý stred

obr
Krásne lezenie

obr
Idem opekať

obr
Maroš lezie Nekonečno VII-

obr
Peťka v najťažšom mieste Nekonečna

obr
Tóno prelieza nepríjemný previštek pod štandom

obr
Nádherné lezenie v Sahare

obr
Špekačky, klobáska, pivko, ohník ...

obr
... no paráda

obr
Véčko VII-

obr
Kino poležiačky

obr
Začína sa to dvíhať

obr

obr
To je pohoda

obr
Prilba? Na čo! Trochu som sa oškrel

obr
Tentokrát mokrý z búrky

obr
Záver u nás ako sa patrí