Lezecký víkend: 27. a 28. decembra


Lezecký víkend pre mládež 8 - 15 rokov sa uskutočnil 27. a 28. decembra od 13:00 do 17:00 v mestskej športovej hale v Humennom.

Verejnosť, hlavne deti a mládež mali možnosť si odskúšať tento, vo vyspelom svete už bežný druh športovej aktivity, ktorá spevňuje celé telo, dodáva mysli veselosť i napätie a spája do priateľského puta ľudí bez rozdielu veku a sexuality :-)
Nóóóó ak by som mal zhodnotiť akciu, tak asi budem veľmi kriticky. Napriek tomu, že oznamy o akcii boli dva týždne pred akciou uverejnené v teletexte mestskej talevízie HNTV a tiež publikované v regionálnej tlači, sa prišlo pozrieť len veľmi veľmi málo mladých. Je to nepochopiteľné už aj preto, že akcia sa konala cez prázdniny, kedy sa väčšina mladých tzv. "nudí".
Nuž pravda je asi taká, že nie je chyba v tom, že v meste niet čo robiť a kam ísť, ale v tom, že väčšina rodičov sa nezaujíma, ako by ich deti mohli aktívnejšie žiť a aktívne tráviť s nimi voľný čas. Nedostatky sú aj v slabučkej, vlastne úplne žiadnej propagácie športu zo strany mesta, ktorému chýba ucelená prezentácia športových klubov, ktoré ponúkajú nielen záväzné členstvo, ale aj náhodné športové aktivity, do ktorých sa môžu (nie len)mladí nepravidelne zapájať. Slabou záplatou tejto diery je napr. stránka www.outdoorhumenne.sk, ktorá však v žiadnom prípade nemôže nahradiť ucelenú propagáciu.
Verili by ste, že v meste Humenné je viac ako 30 športových klubov, ktoré väčšinou bojujú o priazeň detí a mladých ľudí?

PrílohaVeľkosť
Lezecky vikend w_1.jpg69.7 KB