Bobríci na skalách _ 18.4.2010

obr
„Vyzerá to že cez víkend bude pekne“, prehodili sme na tréninku v piatok v hale. „Nešli by sme loziť už na skaly?“

Myslím, že už bolo dosť lezenia v hale a celkom som sa tešil na prírodu a fajn partiu na lezenie. A tak po náročnej sobote som v nedeľu ráno vyrazil s Bobríkmi (rozumejte Vlada a Joža) a Marošom na naše krásne zlepence.

Maroš vysvetlil Bobríkom metodiku lezenia a istenia a na začiatok si dali cestu kl. III – komín. Samozrejme, že začiatky sú ťažké, ale myslím, že sa im to celkom páčilo. Diretisima, kl. IV bola príjemným lezením aj napriek malým padajúcim kamienkom a trošku väčšiemu padajúcemu Vladovmu mobilu. Až Ihla svojou náročnosťou pretrhla niť úspešných výstupov. „Sa nedáááá a nedááááá …. hrdlo mi zviera – či prdlo mi zviera :) ?“ Jožovi sa proste trosku nedarilo a škoda, že ho malý neúspech odradil od peknej cesty Platňami.

Medzitým dorazila aj Endži s Denisou a Peťou a Dušanom. Zhodli sme sa, že sme mali náročný večer :) ale predsa len sa nám podarilo rozhýbať a na rozlezenie sme si dali Ihlu stredom – V+ ktorá ma dosť potrápila. Cítil som si ruky od lyžovačky a svalovka na nohách mi rozklapala veritasku :) Ale potom už bolo lepšie. Predsa len zima bola dlhá a hneď Hup na skaly! Sce to častešie návštevy Podskalky.

Endži vytiahla Diretisimu, aj Platne a na udicu sme si skúsili aj previs – Michlovská. Medzitým sa Maroš venoval Bobríkom, ktorí na to, že na skalách boli prvýkrát, liezli celkom pohodovo.

Vydarený deň sme zakončili příjemným posedením a chutnou pizzou. Dúfam, že sa na skalky Podskalky vrátime čoskoro a zas a zas budeme tráviť príjemné chvíle aktívnym lezením a oddychom v prirode.


obr
Maroš školí Bobríkov Vlada a Joža

obr
Vlado v Komíne

obr
Joži istí na štande

obr
Lezie sa všade navôkol

obr
Jožuch a jeho cesta Ihlou

obr
Duško na Michalovskej

obr
Endži v previse Michalovskej

obr
Luigi v Ihle

obr
Peťa po dolezení

obr
Ukončenie pekneho dňa

Komentáre

Bobríci na skalách

Keby ste povedali že bude aj pizza tak by som ostal dokonca :-p
Bol to super deň, dúfam že si ho ešte veľakrát zopakujeme.

Super deň so super ľuďmi

Super deň so super ľuďmi