Považská Bystrica – SPO, 29.10.2011

obr. Dňa 29. 10. 2011 sa v Považskej Bystrici konali preteky Slovenského pohára v lezení na obtiažnosť.
Ale vráťme sa na začiatok :-). Už dlhšiu dobu som premýšľal či sa mám zúčastniť súťaže na obtiažnosť. V našej hale trénujem a vidím aké také zlepšenia, tak som si povedal, že to skúsim. Však na súťaži som už nebol dlho a aspoň naberiem ďalšie, novšie skúsenosti a po dlhom čase pokecám s kamošmi.

V piatok po práci som hneď nasadol do vlaku smer Považská Bystrica. Samozrejme nemôže byť deň, aby sa mi niečo neprihodilo :-). V Košiciach som mal prestúpiť na vlak, ktorý mal prísť až o 20min. neskôr. Ja som na to zabudol a nasadol som do ic –čka, kde trebalo mať povinnú miestenku. Ešteže neprišiel sprievodca, ináč by som bol o 5 až 7 eur ľahší. Takže na najbližšej zástavke som vystúpil, to je Kysak a počkal som si na správny vlak.

obr.

Keď som sedel v správnom vlaku zrazu zastavuje vlak, kde vôbec nemal. Sprievodkyňa prechádza všetky kupečka a oznamuje, že sa pred nami vykoľajil vlak. Niektorí z vlaku si zavolali taxíky a niektorí ostali čakať. Naše kupečko, prevažne mladých ľudí, sa zabávalo na filme, ktorý zapla spolusediaca na notebooku. Čas ubehol a po cca dvoch hodinkách srandy sa pohýname, hurááá.
S ujom, ktorý býva v Martine som sa dohodol, že uňho prespím. Takže cestu prerušujem vo Vrútkach, kde ma už čakal. V sobotu ráno nasadám na vlak smer Považská Bystrica.

V Považskej Bystrici som trošku skôr, takže som si povedal, že sa prejdem. Prichádzam k Hypernove, kde v prístavbe je super lezecká stena. Po zaregistrovaní si obzerám cesty kvalifikačky. Vyzerajú byť ľahké, pomyslel som si :-).

obr.

Je čas súťaženia. Tomáš Mrázek, 7-násobný majster Čiech a 2-násobný majster sveta, ktorý bol hosťom, a ktorý staval cesty nás privítal a vysvetlil nám kadiaľ vedú cesty, ktoré budeme liezť. Kvalifikačne cesty boli dve, super aspoň si viac poleziem.

Na rade som ja. Prvá aj druhá cesta boli krásne technické, miestami aj silovo ťažké. V oboch cestách v polovičke padám z dôvodu, že som mal napumpované ruky - bandasky. Postupne sa vystriedali najprv ženy potom muži.

Po kvalifikačke nasledovalo finále, v ktorom piati muži dávajú Top. Tomáš Mrázek sa púšťa do stavania superfinále. Odoberá chyty z finalovky na superfinále. Bolo super pozerať sa čo ľudské telo dokáže vyliezť.
Ja som sa umiestnil zo 17-tich mužov na krásnom 17-tom mieste :-).

Potešil som sa keď mi kamarát Jiří Švub, ktorého si veľmi vážim povedal, že som sa zlepšil :-).
Po súťaži som sadol na vlak do Humenného. Možno si myslíte, že som prišiel domov a šiel som spať, ale mýlite sa príbeh ešte pokračuje :-).

obr.

Nasledujúca zastávka Košice, ozvalo sa. Keď som prestúpil do vlaku, ktorý pokračoval do Humenného, nechcelo sa mi v ňom sedieť, tak som vystúpil a len tak som stál a čakal kým nastane čas odchodu.
Keď tak stojím, v diaľke sa rysuje známy človek, ale nebol som si istý, či je to on alebo nie. Nakoniec to bol Machnič starší :-). Pokecali sme a nakoniec tam bola aj jeho manželka s Peťom a čakali na dcéru. Navrhli mi či chcem ísť s nimi, autom, aby som bol skôr doma. Prečo nie?

Keď sme sa tak blížili do Humenného, napadlo ma, že Majo-Majki sa dnes žení, a že ho pôjdem pozrieť. Prišiel som tesne pred redovým. Porozprával som s Majom, čo to som popil aj zjedol aj zatancoval s Jankou-Jamajkou. A nakoniec som prišiel domov spinkať :-).
Takže čo dodať na záver. Zažil som z každého rožku trošku.

Maroš

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

obr

Komentáre

:)

Pekne napísané Maroš, to ti vyšlo dobre. Môžeš napísať aj z BA :)

Ohromne som rad, ze sa Maros

Ohromne som rad, ze sa Maros zlepsuje. V lezeni aj pisani prispevkov. Tesim sa na clanok z Ba. FAJN