Umelé steny

Články týkajúce sa lezenia na umelých stenách.

Považská Bystrica – SPO, 29.10.2011

obr. Dňa 29. 10. 2011 sa v Považskej Bystrici konali preteky Slovenského pohára v lezení na obtiažnosť.
Ale vráťme sa na začiatok :-). Už dlhšiu dobu som premýšľal či sa mám zúčastniť súťaže na obtiažnosť. V našej hale trénujem a vidím aké také zlepšenia, tak som si povedal, že to skúsim. Však na súťaži som už nebol dlho a aspoň naberiem ďalšie, novšie skúsenosti a po dlhom čase pokecám s kamošmi.

Lezecký víkend - 26.a 27. júna

AKTUALIZÁCIA 30. 6.: doplnené fotky v albume!

Vcelku úspešne, cez víkend, prezentovali lezecký šport pre verejnosť členovia Lezeckého klubu Humenné.
Záujemcov za dva dni bolo len okolo 30, ale zato vydržali až do 18tej a pretože ich nebolo veľa, všetci dobre si zaliezli.

Úspešný a krásny víkend 12. a 13. júna

sme prežili na podnet Maroša 12. a 13. júna. Už v piatok sme s Maroškom vydumali, že pôjdeme na súťaž na lezeckú stenu Hutira neďaleko B.B., kde sa konal Slovenský pohár v lezení na náročnosť.

Vydarené preteky v Prešove 15. 5. 2010

Je sobota ráno. V Prešove vyzdvihujem na jednej zástavke Duška a na inej Maroša. Spoločne potom kráčame na kúpalisko, kde je postavená lezecká stena a dnes sa tam odohrajú preteky v boulderingu.

Preteky Slovenského pohára v Rožňave


30. Januára, v sobotu, sa uskutočnili Novoročné open preteky v športovom lezení v Rožňave. Do telocvične zdravotníckej školy prišlo 37 pretekárov, z toho 34 mužov a 3 ženy. Súťaže sa zúčastnili lezci z klubov z Popradu, Košíc, Kežmarku, Smižian, Starej Ľubovne, Rožňavy aj z Humenného.

Edelweiss cup


V sobotu 5.9.2009 sa uskutočnilo 3. kolo Edelweiss cupu – Slovenského pohára mládeže na stene Pavúk v Banskej Bystrici. Za účasti 37 pretekárov bolo poznať, že pretekárska sezóna sa po prázdninovej pauze ešte úplne nerozbehla a poniektorí dokonca ešte dovolenkovali (Obr.: traverz sa šiel z ľava do prava a v tej štruktúre naľavo som sa šmykol).

Športový Voľný lezecký víkend

Ako “vydarenú” možno označiť víkendovú akciu Voľný lezecký víkend, konanú v sobotu a nedeľu 30. a 31. mája.

Bardejovská Boulderaction 2009

Na deň D som si dal pre istotu tri budíky, lebo by som určite nevstal. Zobudil ma prvý budík, vypol som ho a spal som ďalej. Zobudil ma druhý budík, zas som ho vypol a spal ďalej ale ten tretí ma už naštval, takže už som vstal. Urobil som si rannú hygienu, pobalil som sa a čakal som na Jožka kedy po mňa príde. Prichystal som sa trosku skôr tak som si ešte zdriemol v kresle.

Lezecké preteky v Košiciach

Po štyroch mesiacoch tréningu na lezeckej stene v Humennom sme s Marošom navrhli účasť našich mladých na pretekoch. Je načase si zmerať sily a odhaliť nedostatky v trénovaní, nadviazať nové kontakty a chytiť zdravý, dravý dych do ďalšieho lezenia.

Syndikovať obsah