Vydarené preteky v Prešove 15. 5. 2010

Je sobota ráno. V Prešove vyzdvihujem na jednej zástavke Duška a na inej Maroša. Spoločne potom kráčame na kúpalisko, kde je postavená lezecká stena a dnes sa tam odohrajú preteky v boulderingu.


Jožko sa rozlieza v jednotke

Prichádzame skoro. Po vybozkávaní a podaní rúk trošku pomáhame s prípravou. Ľudkovia sa zbiehajú, ale zatiaľ len muži. Žena som tu jediná. Táňa kde si? Štartovné je 3 eur, ale dostávame energetický drink, banán a horalku. Počas lezenia poteší takéto občerstvenie.


Peťka v dvojke na šiesty pokus

Prichádzajú aj fotografi a už je tu aj niekoľko lezkýň, čo teší mňa. Určite sa aj muži potešia pohľadom na pekné baby prilepené na stene. Keď sme všetci prihlásený v počte 30 mužov a 8 žien, preteky sa môžu začať.


Mordujem sa v trojke

Organizátor Majo nás všetkých zvoláva k prvému bouldru, kde nás oboznamuje s technikou akou sa dané bouldre budú liezť. Poukazuje na chyty, ktoré sú pre mužov, ktoré sú navyše pre ženy, juniorov a hobby. Mohli sme sa prihlásiť do kategórií muži, muži hobby, juniori, ženy, ženy hobby, juniorky. Ciest je sedem a každú nám slovne opíše, ktoré chyty a stupy sú na nástup. V každej ceste je jeden chyt označený ako zóna, asi v strede cesty. Treba ho chytiť oboma rukami a pokračovať ďalej k top chytu. Tiež nám vysvetlí princíp bodovania a ideme na to.


Maroško bojuje so štvorkou

Na rozlez si dávame jednotku, ktorá sa nám zdá najľahšia. Má veľké madla a je v rovnej stene. Obaja ju preliezame na prvú šupu ako aj cestu číslo šesť. Táto cesta je v miernom previse a treba použiť viac sily, ale aj techniky. Tešíme sa , že máme prvé cesty za sebou tak úspešne. Maroš sa púšťa do cesty päť a ja tri. Maroš s prehľadom boduje, ale ja odpadávam. Trojka mi nejde. Je pre mňa náročná a tak skúšam tú päťku. Krásna cesta v kúte, technicky pekne náročná. Všetci mi fandia a tak ju preliezam, ako inak, na prvý krát. Toľko radosti.


Krásna päťka :o)


Maroško vylieza ako nič

Je tu aj Jožko Margetin a tiež sa mu pekne darí a lezie a lezie a prelieza. Maroš sa púšťa do sedmičky, ktorá vedie cez vodorovný previs a končí vysoko nad ním. Pri prvom pokuse padáááá rovno z pod top chytu. No druhý krát je táto cesta úspešná. Ja skúšam dvojku, ale tiež s pod topu padám a padám a padám. Treba do neho doskočiť. Na šiesty pokus doskakujem a vytešujem sa. Maroš zasa s prehľadom doskakuje do dvojky. Veď tie skoky by mu aj opičky závideli. Ja sedmičku doliezam len do zóny a aj to na tretí pokus. V previse mi stále padajú nohy, neviem si ich v tej vodorovnej polohe udržať.


V príjemne náročnej šestke

Štvoročku skúša Maroš, ale je v dobrom previse a začiatočné chyty sa preliezajú len na rukách a nohy visia vo vzduchu, preto sa mu nedarí. Ako ani mne tá trojka. Skúšam ju viackrát, je však nad moje sily a o štvorke ani nehovorím. Tu by som nepreliezla aj keby som tam stupy mala. Maroš trojku prelieza bravúrne aj keď je v previse, na prvý pokus.


Jožko ide na to, sedmička

Stanovený čas na lezenie sa kráti a tak sa všetci súťažiaci združujú pri najťažších bouldroch ako aj my. Skúšam trojku aj štvorku, ale potom to vzdávam. Nedokážem vyliezť ani do zóny. Maroš skúša štvorku a prelieza ju aspoň do zóny. Raz sa mu podarí až na top, ale odtiaľ padá a tak sa mu to nepočíta.


Ja len po zónu


Maroško dáva top v sedmičke

Odbíjajú posledné minúty a je koniec. Po predbežných výsledkoch sa chyty na stene premontúvavajú a nastupujú na scénu profi ženy a muži. Teraz už je na čo pozerať. Hlavne na mužov, to čo na stene zvádzajú. Jednoducho vau?! Obdivné pohľady padajú na ich výkony nie len od žien.


Humenskí víťazi

Koniec. Počas čakania na výsledky si skúšame finálové bouldre, ktoré sú ťažké aj pre Maroša. A je tu vyhodnotenie. Ako prvá kategória sa hodnotí ta naša – hobby. Z mužov si prvé miesto odnáša Maroš s najlepším výkonom a hneď na druhom je Jožko. Zo žien prvé miesto ja. Potom sa hodnotia profi ženy a muži, nasleduje pár fotiek a spokojne sa poberáme domov. Veď aby nie, do Humenného putujú tri ceny.

Petra

Komentáre

Blahoželám :)

Blahoželám :)